graf_kahovsky (graf_kahovsky) wrote,
graf_kahovsky
graf_kahovsky

Парламент заборонив приватизацію Одеської кіностудії

14-01-2011

 

14 січня 2011 року Верховна Рада ухвалила закон «Про заборону приватизації пакету акцій, що належать державі у статутному фонді Закритого акціонерного товариства "Одеська кіностудія"». Документ підтримали всі фракції парламенту, за нього проголосували 354 депутати.

 

 Закон набирає чинності з дня його опублікування. Зокрема, у ньому йдеться, що до прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення умов для відновлення українського кіномистецтва» потрібно призупинити приватизацію та заборонити внесення державою до статутних фондів господарських товариств усіх форм власності пакету акцій, що належить державі у статному фонді Закритого акціонерного товариства «Одеська кіностудія», а також передачу його у заставу.

 

 

 
 

Кабінету міністрів доручено в тримісячний термін з дня опублікування цього закону розробити та подати на розгляд Верховної Ради законопроект щодо забезпечення умов для відновлення українського кіномистецтва.

 

 

Раніше у парламенті була зареєстрована постанова № 5510 «Про призупинення приватизації пакета акцій, що належать державі у статутному фонді Закритого акціонерного товариства "Одеська кіностудія"», внесена головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

 

 

Під час обговорення спікер зазначив, що сьогодні кіно потребує особливої державної уваги. «Реагуючи на численні звернення депутатів та колективу кіностудії, я зареєстрував проект постанови. Але під час розгляду цього документу в профільному комітет було зауважено, що це питання потрібно врегульовувати не постановою, а законом. Тому прошу перевести цей документ в проект закону і підтримати», - сказав Володимир Литвин.

 

 Народний депутат Олександр Бондар (фракція «НУ-НС») відзначив, що питання заборони приватизації має врегульовуватися виключно законами, а не постановами. На його думку, оптимальне рішення - ухвалити закон. «Профільний комітет підготував проект закону і рекомендує поставити його на голосування в першому читанні та в цілому», - сказав Бондар.

 

В'ячеслав Кириленко (фракція «НУ-НС») зазначив, що підтримує цей проект закону. Крім того, він вважає за доцільне проведення у лютому-березні цього року парламентських слухань щодо стану вітчизняного кінематографу.

 

 

 
 

«Телекритика»

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments